تبلیغات
Kholase - درد دل
 
خدا کند که بیاید

درد دل

نوشته شده توسط :Sayyed Mahdi Amirvaghefi
جمعه بیست و هفتم خرداد 1390-03:46 بعد از ظهر

با سلام

امروز یک ایمیلی را دریافت کردم که برایم بسیار جذاب و جالب بود.

امیددارم شما هم این درد را داشته باشید.

آن نامه اینگونه آغاز شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

"تذکر: لطف کنید این متن رو یا اصلا نخونید! یا کامل بخونید."

انگار نه انگار که حرام خدا، حلال شده و واجبش ناپسند و مکروه! و ما چه خوب توجیه می کنیم:"نه! باید مسأله رو ریشه ای حل کنیم، اینجوری فایده ای نداره!"

با سلام

امروز یک ایمیلی را دریافت کردم که برایم بسیار جذاب و جالب بود.

امیددارم شما هم این درد را داشته باشید.

آن نامه اینگونه آغاز شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

"تذکر: لطف کنید این متن رو یا اصلا نخونید! یا کامل بخونید."

انگار نه انگار که حرام خدا، حلال شده و واجبش ناپسند و مکروه! و ما چه خوب توجیه می کنیم:"نه! باید مسأله رو ریشه ای حل کنیم، اینجوری فایده ای نداره!"

امان از دل رهبر که چه سربازانی دارد! امان از دل رهبر که چه مأمورانی دارد! توصیه ها واوامرش به کنار! سربازش حرام خدا را نادیده می گیرد و واجبش را بر زمین می گذارد!

ما کار را به جایی رساندیم که علی الظاهر تا در این راه خون ریخته نشود، مشکل حل نمی شود. پس باید خط شکن ها را بفرستیم سمت میدان؛ آنها بشوند طعمه میدان جنگ و سپس، ما ریشه مشکل را دربیاوریم! و این جانباز امر به معروف و نهی از منکر اول این راه پرخون است.

در این روزگار، دینداران باید از دینداری خود شرمگین باشند! چادری خجالت بکشد که چادریست! حزب اللهی خجالت بکشد از اینکه سرخود را پایین می اندازد!:

"بدترین توطئه‏ها علیه مردم این است كه طورى كار كنند و حرف بزنند كه كارهاى خوب - كارهایى كه دین به آنها امر كرده است و رشد و صلاح كشور در آنهاست - در نظر مردم به كارهاى بد، و كارهاى بد به كارهاى خوب تبدیل شود. این خطرِ بسیار بزرگى است."

آخر ما چرا به دیدن فعل حرام عادت کرده ایم؟! چه شده که احکام خدا تعطیل شده است؟! مگر ما مسلمان نیستیم؟! مگر نفرمود:"زمانی که امت من امر به معروف ونهی از منکر را به یکدیگر واگذارند و آن را ترک گویند، باید بدانند به نبرد با خدا برخاسته اند و او را در مقابل خود قرار داده اند؛ پس آماده نتایج هلاکت بار آن باشند." و مگر نفرمود:"قوام و بقای شریعت وابسته به امر به معروف و نهی از منکر است." و مگر نفرمود:"سزاوار و شایسته نیست مژگان چشم مؤمنی که شاهد معصیت خداوند است به هم بخورد، مگر آنکه آن وضع نامطلوب را تغییر دهد."

آخر این داغ را به کجا می توان برد که بی بندوباری شده است عرف جامعه و دانشگاه. از این فضای پر از لجن و پلشتی به کجا شکایت کنیم؟! حجاب را بگذار کنار! کار بدان جا رسیده است که دانشجو با جنس مخالف در فضای دانشگاه خلوت می کند، و پیش رفقایش و در فیس بوک و کوفت و زهر مار به این کارها تفاخر! اما به هیچ کجا نمی توان شکایت برد، که از ماست که برماست!

چگونه این داغ را بر جان خویش تحمل کنیم، که دخترکان عشوه گر با هرزه گری در محیط دانشگاه، به ریش نظام و اسلام و توی بچه حزب اللهی می خندند که: من در مملکت امام زمان(عج) و نظام جمهوری اسلامی هر غلطی که بخواهم در دانشگاه می کنم و تو سرت را پایین می اندازی و می گویی:"استغفرالله...!" و آهی از روی افسوس بر می کشی.

 و با این آه خود، کمر اسلام را می شکنیم، ما قاعدین!

نخیر رفقا! این لجنزار خیلی گسترده تر از این حرف هاست! سربسته بگویم! آنقدر گسترده که دارد کارمند و استاد را هم در  خود فرو می برد!

رفیق نارفیقی داشتم! گفتم بیا گروهی تشکیل بدهیم و با هم تذکر بدهیم. گفت:"نه! اصلا! معنا نداره که یه پسر جوون تو رو یه دختر جوون وایسه و باهاش حرف بزنه! من از یک متری این جماعت نمی تونم رد شم!" با خود گفتم: تف به روح هرچی دروغگویه بیاد! چند ساله که تو این لجنزار داری دست و پا می زنی. هر روز ناخواسته چندین نفر بدحجاب رو می بینی. اونوقت مثل سیب زمینی رد می شی و می گی انشالله گربه ست!

مردک! آخر چرا خود را به خواب زدی! پشت اسلام با رفتار امثال شما مقدس نماهای بیشعور احمق خم شده است! من که نگفتم برو با طرف حرف بزن! من که نگفتم برو تو روی طرف زل بزن! مگر هر روز قیافه اینا رو ناخواسته نمی بینی؟! یه روز که یکیشون رو ناخواسته دیدی، وقتی از کنارش داری رد می شی، عوض استغفرالله بهشون تذکر بده و رد شو."

آخه کاسه داغ تر از آش! مگر نشنیدی که امام خامنه ای چه فرمود:

" منکری را که دیدید با زبان تذکر دهید. اصلا هم لازم نیست زبان گزنده باشد و یا شما برای رفع آن منکر، سخنرانی بکنید. یک کلمه بگویید: آقا، خانم، برادر، این منکر است. شما بگوییدنفر دوم بگوید، نفر سوم بگوید، نفر دهم بگوید، نفر پنجاهم بگوید؛ کی می تواند منکر را ادامه بدهد؟!"

و چه خواب شیرینیست این خواب غفلت! خدا نکند که با شبیخون دشمن بیدار شویم! فرمود:"من نام عن نصرة ولیه، انتبه بوطأة عدوّه"

آن وقت که آن نامرد، چشم آن مرد را پاره پاره کرد، ما خواب بودیم! قبل از آن هم خواب بودیم! و بعد از آن نیز خوابیم! امروز می خواستند ناموس فلانی را به یغما ببرند؛ فردا...! امان از این فردا...!

کشف حجاب شروع شده است! وقتی در عرض چند ماه، آستین بالازدن می شود عرف؛ و در عرض چند ماه بعد از آن، گوش بیرون انداختن! فردا قابل پیش بینی است. و در آن فردا اگر در هر کوچه و خیابان مأمور امنیت اخلاقی بگذاری افاقه نخواهد کرد. چرا که کار از کار گذشته است و دین مردم به واسطه بر زمین ماندن این واجب الهی که به گفته پیامبر اکرم(ص):"قوام و بقاء شریعت وابسته به امر به معروف و نهی از منکر است." به تاراج خواهد رفت. امروز شرف و آبروی فلان خانواده تهدید شد؛ فردا...!

تا کی می خواهیم صبر کنیم! تا وقتی که دوباره حسین(ع) را به قتلگاه ببرند و یارانش را تکه تکه کرده، ناموس اهل البیت را به اسارت ببرند؟! و آنگاه چه فایده که تو بیدار شوی و بشوی علمدار پرچم "یا لثارات الحسین"! کار از کار گذشته است.

اگر شیطان این آلت توجیه گری را نداشت، چگونه می توانست به حزب اللهی بقبولاند که الآن شرایط امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه فراهم نیست واین کار مفسده دارد! و باید به طرق فرهنگی مشکل را حل کرد و یا اینکه کار را به قوای قهریه واگذاریم و...؟! سرباز باید از فرمانده اش بی چون و چرا اطاعت پذیری داشته باشد:

"بعضى از مردم به این‌جا تلفن زدند، نامه نوشتند و سفارش كردند كه "آقا! شما گفتید نهى از منكر. سیل پشتیبانیها هم انجام گرفت. اما عملاً كارى نشد!" عملاً چه كار مى‌خواستید بشود؟! مگر لازم است كه این‌جا هم دولت وارد شود یا دستگاه قضایى مستقیماً وارد شود؟ خودمردم باید وارد شوند. خود مردم باید نهى كنند."

"جوانان در محیط خودشان امر به معروف و نهی از منکر کنند. چرا این واجب در جامعه اسلامی اجرا نشده است؟ نگویید به من چه؛ او هم نمی تواند بگوید به تو چه؛ اگر هم گفت، شما اعتنا نکنید.

بعضی ها خیال می کنند تا منکری دیده شد، باید با مشت به سراغش بروند! نه، ما سلاحی داریم که از مشت کارگرتر است. آن چیست؟ سلاح زبان. زبان از مشت خیلی کارگرتر و نافذتر و مؤثرتر است؛ مشت کاری نمی کند.  تکرار امر به معروف و نهی از منکر گناه را در جامعه می خشکاند."

"چرا بعضی ها از گفتن ابا می کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می کنند، یک عده هم خیال می کنند که گفتن فایده ای ندارد؛ باید با دست جلو بروند! نه، زبان از دست خیلی مهمتر است. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید؛ نگذارید در جوامع جوان –چه در مدرسه ها و چه در دانشگاه ها، کار به فساد بکشد. این مراکز برای دشمن هدف است. بدانید که نسل جوان این جامعه و این ایران اسلامی زنده است؛ دشمن هم این را بداند. با بودن شما جوانان مؤمن حجت بر ما تمام است."

"تعجب نکنید من به شما عرض می کنم که تاثیر امر و نهی زبانی اگر انجام بگیرد از تاثیر مشت پولادین حکومت ها بیشتر است. من چند سال است که گفته ام امر به معروف و نهی از منکر."

"بعضی ها گفته اند که باید احتمال تاثیر  وجود داشته باشد. من می گویم احتمال تاثیر همه جا قطعی است. مگر در نزد حکومتهای قلدر، قدرتمندها و سلاطین. آنهایند که البته حرف حساب به گوششان فرو نمی رود و اثر نمیکند."

"مى‏فرماید: «لتأمرنّ بالمعروف و لتنهون عن المنكر او لیسلّطنّ اللَّه علیكم شرار كم فیدعو خیاركم فلا یستجاب لهم»؛ باید امر به معروف و نهى از منكر را میان خودتان اقامه كنید، رواج دهید و نسبت به آن پایبند باشید. اگر نكردید، خدا اشرار و فاسدها و وابسته‏ها را بر شما مسلّط مى‏كند؛ یعنى زمام امور سیاست كشور به مرور به دست امثال حَجّاج بن یوسف خواهد افتاد!"

از این گذشته:"أدلّ الدلیل علی إمکان الشّیء، وقوعه" تذکر لسانی آنقدر در فضای دانشگاه با موفقیت تجربه شده است که برای ما مثل روز روشن است که با رعایت کردن یک سری نکات، مفسده ای در پی ندارد که هیچ! اثر قطعی و حتمی دارد.

شهدا در وصیت نامه هاشان به چه نکته دقیقی اشاره کردند و چه خوب دیدن مواضع آسیب پذیر ما را. امان از دل پرخون قطب عالم امکان! امان از دل امام خامنه ای، و امان از دل مادر شهید که چه خون است از دست ما!

از جماعت سیب زمینی که توقعی نیست، حزب اللهی باید بیدار شود. بسیجی باید بیدار شود.

فرصتی پیش آمده تا کاری بالاتر از جهاد فی سبیل الله انجام دهیم. فرصت که نه! وظیفه داریم که انجام بدهیم. باید انجام بدهیم. واجب است که انجام بدهیم. ما با انجام ندادن این فریضه الهی، خود، مشغول انجام فعل حرام هستیم.

هرکس که عزم این راه دارد بسم الله...

 

نظرات() 


How do I stretch my Achilles tendon?
دوشنبه سی ام مرداد 1396 08:44 قبل از ظهر
A fascinating discussion is worth comment. I believe that
you need to publish more on this subject, it might not be a
taboo matter but generally folks don't speak about
such issues. To the next! Kind regards!!
heartbreakingvo01.jimdo.com
دوشنبه شانزدهم مرداد 1396 09:22 قبل از ظهر
What's up to every single one, it's genuinely a pleasant for me to pay a quick visit this site, it consists of valuable Information.
How long do you grow during puberty?
شنبه چهاردهم مرداد 1396 10:54 بعد از ظهر
Thanks for sharing such a pleasant thought, post is good, thats why i have
read it fully
http://careywalle.hatenablog.com
جمعه سیزدهم مرداد 1396 01:57 بعد از ظهر
Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is fantastic blog.
A fantastic read. I'll definitely be back.
What do you do for a strained Achilles tendon?
شنبه هفتم مرداد 1396 12:32 بعد از ظهر
Informative article, exactly what I wanted to
find.
manicure
سه شنبه بیست و دوم فروردین 1396 02:24 بعد از ظهر
Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any tips?
manicure
یکشنبه سیزدهم فروردین 1396 02:13 بعد از ظهر
It's awesome to visit this web page and reading
the views of all friends concerning this post, while I am
also zealous of getting familiarity.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox